Baraże o Euro 2024. Z kim zagra Polska, jeśli wygra z Estonią?

polska grupa euro 2024

Jeśli Polska pokona Estonię w półfinale baraży, w finale zmierzy się z kolejnym rywalem. Baraże Euro 2024 to ostatnia szansa dla drużyn na awans na EURO. Polska, po zakończeniu eliminacji, dostała szansę po meczach w Lidze Narodów i teraz stoi przed możliwością gry o bezpośredni awans. Finałowa potyczka, potencjalnie na stadionie w Cardiff, będzie decydować o uczestnictwie w turnieju. To emocjonujący czas dla kibiców i zawodników, którzy marzą o wielkim turnieju.

Walka o trzy ostatnie miejsca na Euro 2024

W decydującej fazie walki o trzy ostatnie miejsca na Euro 2024 mecze barażowe zapowiadają się niezwykle emocjonująco. W półfinale baraży reprezentacja Polski zmierzy się z Estonią, mając szansę na awans do finału baraży. W finale baraży zagra zwycięzca tego spotkania.

Stanie on przed możliwością gry ze zwycięzcą pary Walia w finale baraży, który zadecyduje o awansie na mistrzostwa Europy. Losowanie grup Euro po zakończeniu eliminacji wyłoniło najciekawsze pary, a polscy piłkarze, w tym Robert Lewandowski, mają przed sobą wyjątkowe wyzwanie.

Baraże Euro 2024 to ostatni przystanek dla drużyn, które nie wywalczyły bezpośredniego awansu, ale nadal marzą o udziale w jednym z najważniejszych turniejów piłkarskich. Gospodarzem finału będzie drużyna jednak z par, która pokaże się z najlepszej strony w półfinałach, a stawką jest udział w prestiżowym turnieju, gdzie zmierzą się najlepsze drużyny kontynentu.

Kto oprócz Polski gra w barażach o Mistrzostwa Europy 2024?

W barażach o Mistrzostwa Europy 2024 oprócz Polski, która w półfinale zmierzy się z Estonią, wystąpią także inne drużyny podzielone na trzy ścieżki. W Ścieżce A, obok Polski i Estonii, znajdują się Walia i Finlandia. W Ścieżce B walczą Izrael, Bośnia i Hercegowina, Ukraina oraz Islandia.

Natomiast Ścieżka C składa się z Gruzji, Grecji, Kazachstanu i Luksemburga. Zwycięzcy półfinałów w każdej ścieżce zmierzą się w finale, a triumfatorzy finałów uzyskają awans na Euro 2024​​​​. Wiemy już, z kim zagra Polska i kto będzie gospodarzem finału.

Po losowaniu poznaliśmy szczegóły na temat tego, jak wyglądają baraże EURO i kto będzie gospodarzem finału. Polscy piłkarze są zdeterminowani i na pewno są w stanie pokonać potencjalnych rywali, szczególnie w pierwszym meczu, grając na PGE Narodowym.

Łącznie o trzy ostatnie miejsca w turnieju, którego gospodarzem będą Niemcy, powalczy w trzech ścieżkach 12 drużyn, które nie wywalczyły awansu z kwalifikacji grupowych

Ścieżka A:

 • Półfinał 1: Polska – Estonia
 • Półfinał 2: Walia – Finlandia
 • Finał: Zwycięzca Półfinału 1 – Zwycięzca Półfinału 2 (Gospodarz finału: Walia lub Finlandia)

Ścieżka B:

 • Półfinał 1: Izrael vs Islandia
 • Półfinał 2: Bośnia i Hercegowina – Ukraina
 • Finał: Zwycięzca Półfinału 1 – Zwycięzca Półfinału 2 (Gospodarz finału: Bośnia i Hercegowina lub Ukraina)

Ścieżka C:

 • Półfinał 1: Gruzja – Luksemburg
 • Półfinał 2: Grecja – Kazachstan
 • Finał: Zwycięzca Półfinału 1 – Zwycięzca Półfinału 2 (Gospodarz finału: Gruzja lub Luksemburg1)

Eliminacje do Euro 2024 – kto awansował na ME?

Awans na Euro 2024 wywalczyły drużyny z różnych zakątków Europy, w tym m.in. Albania, Austria, Belgia, Chorwacja, Czechy, Dania, Anglia, Francja oraz gospodarz turnieju, Niemcy. Wśród kwalifikujących się znalazły się również Węgry, Włochy, Holandia, Portugalia, Rumunia, Szkocja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwajcaria i Turcja. Trzy ostatnie miejsca zostaną przyznane po zakończeniu baraży, w których udział wezmą drużyny z Ligi Narodów, które nie uzyskały bezpośredniego awansu.

Euro 2024. Lista uczestników i podział na grupy

Na Euro 2024 zobaczymy ciekawy podział grup. Grupa A to gospodarz Niemcy ze Szkocją, Węgrami i Szwajcarią. W Grupie B zmierzą się Hiszpania, Chorwacja, Włochy i Albania. Grupa C to pojedynek Słowenii, Danii, Serbii i Anglii. Polska grupa Euro 2024 to Holandia, Austria i Francja. Belgia, Słowacja i Rumunia czekają na zwycięzcę baraży w Grupie E, a w Grupie F Turcja, Portugalia i Czechy na kolejnego finalistę. Z kim zagra reprezentacja Polski, jeśli wygra w finale baraży? Podział na grupy przedstawia się następująco:

 • Grupa A: Niemcy, Szkocja, Węgry, Szwajcaria;
 • Grupa B: Hiszpania, Chorwacja, Włochy, Albania;
 • Grupa C: Słowenia, Dania, Serbia, Anglia;
 • Grupa D: (Polska, Estonia, Walia lub Finlandia), Holandia, Austria, Francja;
 • Grupa E: Belgia, Słowacja, Rumunia, (Bośnia i Hercegowina, Ukraina, Izrael lub Islandia);
 • Grupa F: Turcja, (Gruzja, Luksemburg, Grecja lub Kazachstan), Portugalia, Czechy.